Mam pomysł, ale nie mam środków na jego realizację

Chyba każdy z nas po cichu marzy o tym, by być człowiekiem sukcesu. By nie musieć wstawać codziennie rano do pracy z nastawieniem, że oto czeka nas kolejny, taki sam dzień. Że znów będziemy mieli styczność z szefem, który nas nie docenia i który nie dostrzega drzemiącego w nas potencjału. Dziwnym i niezrozumiałym dla nas zbiegiem okoliczności omijają nas podwyżki, a awansu doświadcza kolega z biurka, naprzeciw, choć jego kompetencje w niczym nie przewyższają naszych. Można zadać sobie pytanie – gdzie ta sprawiedliwość?

Jak odmienić swój los?

Aby móc spróbować swoich sił w biznesie, trzeba mieć na to pieniądze

Autor zdjęcia: Sebastiaan ter Burg

Naturalnie możliwości jest wiele. Można tkwić dalej, przez wiele lat na tym samym stanowisku, wśród ludzi, których nie darzy się sympatią. Można również starać się znaleźć inną, bardziej satysfakcjonującą nas posadę. Można również pomyśleć o przejściu na swoje, czyli założeniu własnej działalności gospodarczej i zajęciu się tym, w czym jesteśmy najlepsi i tym, co sprawia nam największą przyjemność.

Własna firma – nowe wyzwania i nowe możliwości

Aby móc jednak spróbować swoich sił w biznesie, trzeba mieć na to pieniądze. Zwłaszcza na początku, gdy potrzebne są środki na zakup niezbędnego sprzętu i poniesienie opłat związanych z założeniem firmy. Pamiętać również trzeba o tym, że może minąć trochę czasu zanim nowopowstała firma zacznie przynosić zyski.

Myśl o tym, że nie stać nas na to, często paraliżuje wszelkie działania związane z rozpoczęciem prowadzenia działalności. Szansą są z pewnością dotacje dla firm, czyli rodzaj udzielanej przedsiębiorcom (także tym początkującym) bezzwrotnej pożyczki na realizację założonych celów. Aby jednak zakwalifikować się do otrzymania takiej pomocy, trzeba złożyć wniosek wraz z wymaganymi do niego dokumentami. Wśród nich z pewnością powinien się znaleźć biznes plan i wszelkiego rodzaju analizy dotyczące zamierzonego działania. Komisja kwalifikująca ocenia zebrane wnioski, a najlepsze z nich kwalifikowane są do otrzymania zapomogi.